Yönetim Kurulu


Murtaza SÜMER


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Başkan

Murtaza Sümerclose

1972 Ankara doğumlu, memleketi Ankara. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ve Jandarma Assubay Sınıf Okulu 1991 mezunu. Bursa, Hakkari, Ankara, Bitlis, İzmir, Tunceli, Kırklareli, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Bursa illerinde görev yaptı 2017 yılında emekli oldu. Bursa Nilüfer ve Ankara Yenimahalle'de ikamet ediyor. Evli, 1 Çocuk Babası

Şahin ÖZBEN


E. Uzman Jandarma
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Başkan Yardımcısı

Şahin Özbenclose

1969 Ankara doğumlu, memleketi Yozgat. Lise ve Emirdağ Uzman Jandarma Okulu 1992 mezununu Batman, İstanbul, Tunceli, Kayseri, Diyarbakır ve Hatay illerinde görev yaptı. 2013 yılımda emekli oldu ve Ankara iline yerleşti. evli 3 çocuk sahibi.

İrfan YÜKSEL


E. Uzman Jandarma
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Sekreter

İrfan Yükselclose

1971 Safranbolu doğumlu, memleketi Karabük. Ön lisans ve Emirdağ Uzman Jandarma Okulu 1992 mezunu. Kırklareli, Bingöl, İstanbul, Sakarya, Bitlis, Gaziantep, Diyarbakır, Aydın ve Hakkari illerinde görev yaptı. 2020 yılında emekli oldu. Kırklareli Pehlivanköy ilçesine yerleşti. Evli iki çocuklu.

Sancar KAYA


E. Uzman Jandarma
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Sayman

Sancar KAYAclose

1972 Ordu doğumlu. Memleketi Ordu, İktisat Fakültesi İktisat Bölümü ve Emirdağ Uzman Jandarma Okulu 1994 mezunu. Çorum, Batman, Ankara, Erzurum, Zonguldak, Şırnak, Giresun ve Ankara illerinde görev yaptı. 2019 yılında emekli oldu. Ordu ili Altınordu ilçesinde ikamet ediyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Mehmet TANRISEVEN


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet TANRISEVENclose

1973 Ankara doğumlu. Jandarma Astsubay Sınıf okulu 1991 mezunu Ağrı, Burdur, Şırnak, Samsun, Mardin, Yozgat, Çanakkale, Diyarbakır ve Adana illerinde görev yaptı. 2017 yılında emekli oldu. Ankara iline yerleşti. Evli ve 3 çocuklu. Okuduğu Üniversiteler İşletme ve Adalet Faaliyet Alanları Adana Çölyak Derneği kurucusu Glutensiz ürünleri tanıyan Türkiye'nin ilk mobil uygulaması Gluten Scanner'ı geliştirdi. Eşi Dilek Hanım ile birlikte Halk Eğitim bünyesinde Türkiye'nin ilk Glutensiz Diyet Kurunu açtı. Diğer Şehirlerde bulunan derneklerle birlikte TBMM'de Çölyak Araştırma Komisyonu kurulmasını sağlayarak Komisyon çalışmalarına katıldı. Ankara'da Glutensiz Beslenme ve Çölyak Derneğini kurarak halen Başkanlığına devam etmekte .Ankara Kent Konseyi üyesi Yenimahalle Kent Konseyi Gönüllüler Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Glutensiz Beslenme ve Çölyak Grubu Facebook Türkiye tarafından 2020 Şubat ayı en iyi grubu seçildi.

Tunay Basri SUNAR


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Tunay Basri SUNARclose

16.10.1972 İskenderun doğumlu. İşletme ve Kamu Yönetimi mezunu. 1992 Uzm. J. /1995 J. Astsubay Okulu Mezunu. Konya, Dbakır, Karabük, Şırnak, Isparta, Hakkari, Erzurum, Ş Urfa, İzmir illerinde görev yaptı.2017 Nisan ayında emekli oldu. Halen Konya da yarı kamu yarı özel bir fabrikada çalışmaktadır.