Yönetim Kurulu


Murtaza SÜMER


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Başkan

Murtaza Sümerclose

1972 Ankara doğumlu, memleketi Ankara. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ve Jandarma Assubay Sınıf Okulu 1991 mezunu. Bursa, Hakkari, Ankara, Bitlis, İzmir, Tunceli, Kırklareli, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Bursa illerinde görev yaptı 2017 yılında emekli oldu. Bursa Nilüfer ve Ankara Yenimahalle'de ikamet ediyor. Evli, 1 Çocuk Babası

Şahin ÖZBEN


E. Uzman Jandarma
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Başkan Yardımcısı

Şahin Özbenclose

1969 Ankara doğumlu, memleketi Yozgat. Lise ve Emirdağ Uzman Jandarma Okulu 1992 mezununu Batman, İstanbul, Tunceli, Kayseri, Diyarbakır ve Hatay illerinde görev yaptı. 2013 yılımda emekli oldu ve Ankara iline yerleşti. evli 3 çocuk sahibi.

İrfan YÜKSEL


E. Uzman Jandarma
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Sekreter

İrfan Yükselclose

1971 Safranbolu doğumlu, memleketi Karabük. Ön lisans ve Emirdağ Uzman Jandarma Okulu 1992 mezunu. Kırklareli, Bingöl, İstanbul, Sakarya, Bitlis, Gaziantep, Diyarbakır, Aydın ve Hakkari illerinde görev yaptı. 2020 yılında emekli oldu. Kırklareli Pehlivanköy ilçesine yerleşti. Evli iki çocuklu.

Sancar KAYA


E. Uzman Jandarma
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi
Sayman

Sancar KAYAclose

1972 Ordu doğumlu. Memleketi Ordu, İktisat Fakültesi İktisat Bölümü ve Emirdağ Uzman Jandarma Okulu 1994 mezunu. Çorum, Batman, Ankara, Erzurum, Zonguldak, Şırnak, Giresun ve Ankara illerinde görev yaptı. 2019 yılında emekli oldu. Ordu ili Altınordu ilçesinde ikamet ediyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Nalan ESMERAY


Emekli Laborant
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Nalan ESMERAYclose

1972 Balıkesir doğumlu 1991 yılında asker Hastanesi'nde laborant olarak göreve başladı 25 yıl Balıkesir Asker Hastanesi'nde görev yaptıktan sonra sağlık bakanlığı Bursa Büyükorhan ilçe devlet hastanesinden 2019 yılında emekli oldu. Emekleri Yasalara Takılanlar Derneği Genel Başkanı.

Polat ŞİMŞEK


Dz. Uzman Çavuş
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Polat ŞİMŞEKclose

1969 Hacıbektaş doğumlu. 1993 yılında Dz.P.Uzm.Çvş olarak İstanbul Tuzla Deniz Harp Okulunda göreve başlayıp 03 Aralık 2014 yılında yine aynı yerden 6000 sayılı kanun sebebiyle devlet memuru olarak emekli edilmiştir. Etimesgut / Ankara'ya yerleşmiş olup halen Ankara ilinde büfe işletmeciliği yapmaktadır. Evli iki çocuk sahibidir.

Zehra ANIL


Emekli Hemşire
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Zehra ANILclose

Zehra Anıl 1976 Mustafakemalpaşa doğumlu. 1994 GATA Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Lisans Tamamlama Programı mezunu. Ankara (GATA), Malatya ve Balıkesir Asker Hastanelerinde görev yaptı. Halen sağlık bakanlığı’na bağlı çalışmakta. Evli 2 çocuk annesi.

Mustafa ÖZGAN


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa ÖZGANclose

1970 Kayseri doğumlu, memleketi Kayseri. İşletme Fakültesi ve Jandarma Astsubay Sınıf Okulu 1990 mezunu. Tokat, Adıyaman, Hatay, Bitlis, Antalya, Tunceli, Balıkesir, Konya, Siirt, Manisa illerinde görev yaptı. 2015 yılında emekli oldu Kayseri ili Kocasinan ilçesine yerleşti. Evli 2 çocuk babası.

Birol YILMAZ


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Birol YILMAZclose

1970 Kırıkkale doğumlu, J.Asb.Sinif okulu 1989 mezunu. Hatay, Şırnak, Çanakkale,Van, Trabzon, Mardin, Eskişehir, Adıyaman, Erzincan ve Denizli illerinde görev yaptı.2016 yılında kendi isteğiyle emekli oldu. İsletme fakültesi mezunu,evli, iki çocuklu, halen KKTC de özel bir şirkette çalışıyor.

Mehmet TANRISEVEN


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet TANRISEVENclose

1973 Ankara doğumlu. Jandarma Astsubay Sınıf okulu 1991 mezunu Ağrı, Burdur, Şırnak, Samsun, Mardin, Yozgat, Çanakkale, Diyarbakır ve Adana illerinde görev yaptı. 2017 yılında emekli oldu. Ankara iline yerleşti. Evli ve 3 çocuklu. Okuduğu Üniversiteler İşletme ve Adalet Faaliyet Alanları Adana Çölyak Derneği kurucusu Glutensiz ürünleri tanıyan Türkiye'nin ilk mobil uygulaması Gluten Scanner'ı geliştirdi. Eşi Dilek Hanım ile birlikte Halk Eğitim bünyesinde Türkiye'nin ilk Glutensiz Diyet Kurunu açtı. Diğer Şehirlerde bulunan derneklerle birlikte TBMM'de Çölyak Araştırma Komisyonu kurulmasını sağlayarak Komisyon çalışmalarına katıldı. Ankara'da Glutensiz Beslenme ve Çölyak Derneğini kurarak halen Başkanlığına devam etmekte .Ankara Kent Konseyi üyesi Yenimahalle Kent Konseyi Gönüllüler Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Glutensiz Beslenme ve Çölyak Grubu Facebook Türkiye tarafından 2020 Şubat ayı en iyi grubu seçildi.

Burhan UYAR


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Burhan UYARclose

1971 Yozgat doğumlu. Lisans ve Jandarma Astsubay Sınıf okulu 1989 mezunu, Kütahya, İzmir, Tokat, Van, Trabzon, Siirt, Bursa, Şırnak, Antalya, Bolu, Erzurum, Adana illerinde görev yaptı. 2018 yılında emekli oldu. Ankara iline yerleşti. Evli 2 çocuklu

Tunay Basri SUNAR


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Tunay Basri SUNARclose

16.10.1972 İskenderun doğumlu. İşletme ve Kamu Yönetimi mezunu. 1992 Uzm. J. /1995 J. Astsubay Okulu Mezunu. Konya, Dbakır, Karabük, Şırnak, Isparta, Hakkari, Erzurum, Ş Urfa, İzmir illerinde görev yaptı.2017 Nisan ayında emekli oldu. Halen Konya da yarı kamu yarı özel bir fabrikada çalışmaktadır.

Osman Ayhan BİNKAYA


E. J.Asb.Kd.Bçvş.
Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Osman Ayhan Binkayaclose

1970 Çankırı doğumlu, memleketi Çankırı Astsubay sınıf okulu 1991 mezunu Yozgat, Van, Bilecik, Şırnak, Antalya, Ağrı, Manisa, Artvin ve Bingöl illerinde görev yaptı. 2015 yılında emekli oldu Ankara da ikamet ediyor evli iki çocuklu.